Трипільські мотиви в українській моді

          Одяг – це те, що відображає індивідуальність кожної людини. Нашим завданням було дослідити трипільські мотиви в українській моді, представити результати своєї роботи у вигляді презентації та висвітлити на блозі проекту. Опрацювавши інтернет-джерела ми вияснили, що в Україні  досить багато дизайнерів, які плекають своє натхнення з етностилю.
Дизайнер-модельєр з Луцька Ольга Шипелик творить таку індивідуальність власними руками. Вона називає себе великою мрійницею, проте віри в себе й упевненості їй не позичати.  Свою першу повноцінну колекцію «У пошуках Трипілля» зробила, ще будучи студенткою другого курсу. З нею волинянка встигла побувати на конкурсі «Печерські каштани» у Києві.
Мар`яна Голюк для «MarGo» презентувала колекцію жіночого одягу за мотивами трипільської культури «Берегиня». Ідеєю колекції став феномен трипільської культури. Ніжна біло-молочна колірна гама, що є основною колекції, свідчить про чистоту і турботу, якою жінка готова ділитися з усім світом. Орнаменти, що несуть у собі енергетику століть, ніби сповіщають про силу та витривалість Жінки-Берегині.
Свій стиль Вікторія Краснова описує як поєднання українських народних традицій і сучасних тенденцій - "сплав бабусиної скрині і сучасного мистецтва".Одяг від Краснової - це одяг для жінок, які цінують якість, комфорт, вміння, традиції, індивідуальність, скромність, елегантність без виклику та провокацію без епатажу.

    В модній індустрії є таке поняття як «Нерозкручені» дизайнери — це молода кров, вони не заангажовані, не знають, що таке продавати, і не зацікавлені в цьому. До таких дизайнерів можна віднести молоде покоління учнів Київського ВПУ швейного та перукарського мистецтва. В 2016 році на VIII щорічному фестивалі молодих дизайнерів зачіски та стилю вони представили колекцію одягу «Далеке та близьке Трипілля».

Також  майстри та учні нашого навчального закладу цього року на святі нашого рідного міста теж представили нову колекцію в стилі Етно.

Відомий кутюр’є   Ів Сен Лоран сказав  “З роками я зрозумів, що найголовніше в жіночій сукні – це жінка, яка її носить”. 

Немає коментарів:

Дописати коментар